Szkoły i warsztaty

Tu umieszczajcie informacje o zbliżających się szkołach i warsztatach naukowych. Nie dajcie się zmylić słowu "workshop" w tytułach niektórych konferencji — tutaj wpisujemy takie imprezy naukowe, podczas których odbywają się dłuższe bloki wykładów/ćwiczeń na jeden lub kilka konkretnych tematów. Imprezy tego typu są o tyle ciekawe, że są zazwyczaj adresowane właśnie do studentów/doktorantów i dają możliwość porządnego nauczenia się jakiegoś tematu. Oczywiście umieszczajmy na tej stronie szczególnie te warsztaty, które są w zasięgu naszych studentów (np. dają możliwość uzyskania dofinansowania lub są zlokalizowane w krajach ościennych itp.). UWAGA: Nasz Wydział dość często jest w stanie dać Ci środki na wyjazd na konferencję, która Cię ciekawi, nawet jeśli nie będziesz mieć na niej referatu. Więcej w poradniku "Jak zdobyć dofinansowanie wyjazdu na konferencję".

Jeśli zabrakło potrzebnej dziedziny informatyki — nie wahaj się dodać odpowiedniego działu.

Algorytmika

Algorytmiczna teoria gier

Approximation Algorithms and Algorithmic Game Theory
Kiedy: 2-6 sierpnia 2010
Gdzie: Saarbruecken, Niemcy
Deadline zgłoszeń: 18 czerwca, jeśli chce się uzyskać dofinansowanie (trzeba wysłać CV i list rekomendacyjny)
Opis: Na stronie wydaje się brakować części informacji (w tym o dofinansowaniu), podaję więc link do tekstu reklamującego konferencję, gdzie jest więcej konkretów. W programie bloki wykładów prowadzonych przez Papadimitriou i V. Vaziraniego!

Kryptografia

Logika

A special MALOA semester Logic and Complexity
Data: 19 września - 18 grudnia 2011
Deadline zgłoszeń: 31 stycznia 2011
Lokalizacja: Praga, Czechy
Uwagi: Semestr zaczyna się od tygodniowej szkoły, która sama w sobie jest ciekawa (i która ma późniejszy deadline zgłoszeń).

Warsztaty Logiczne — organizowane przez Instytut Filozofii UW letnie warsztaty wyjazdowe. Trwają mniej więcej tydzień, odbywają się w fajnych miejscach w Polsce. Ich podtytuł, to „Obliczenia, semantyka, złożoność”! Spotkać (i posłuchać) tam można panów Damiana Niwińskiego, Leszka Kołodziejczyka, Eryka Kopczyńskiego i wiele innych osób związanych z informatyką teoretyczną.

Matematyka dyskretna

Optymalizacja dyskretna

Semidefinite Optimization: Theory, Algorithms and Applications
Data: 23-29 maja 2010
Deadline zgłoszeń: 1 kwietnia 2010
Lokalizacja: Oberwolfach, Niemcy
Uwagi: Bardzo ciekawa szkoła z programowania półokreślonego — zajęcia poprowadzi m.in. Saanjev Arora! Jest możliwość uzyskania pełnego dofinansowania od organizatorów.

Algebraic Optimization and Semidefinite Programming
Data: 31 maja - 4 czerwca 2010
Deadline zgłoszeń: 6 maja 2010
Lokalizacja: Amsterdam, Holandia
Uwagi: Kolejna szkoła z programowania półokreślonego — zajęcia poprowadzi prof. Pablo Parillo z MIT. Tu również istnieje możliwość uzyskania dofinansowania.

Teoria grafów

First Montreal Spring School in Graph Theory
Data: 2-29 maja 2010
Deadline zgłoszeń: 31 stycznia 2010 (2011?), deadline próśb o dofinansowanie 15 grudnia 2009 (2010?)
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Uwagi: niestety — daleko, w trakcie roku akademickiego, i jest już dawno po terminie zgłoszeń. Ale warto pamiętać o tych warsztatach, bo wyglądają bardzo ciekawie (miesiąc zabawy z teorią minorów!), a słowo "First" w nazwie warsztatów obiecuje, że za rok będą kolejne — zajrzyjcie więc na tę stronę zimą 2010. Poza tym jest możliwość uzyskania dofinansowania od organizatorów.

Sztuczna inteligencja

Teoria obliczeń

Teoria złożoności

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License