Projekty

Gorąco zachęcamy do przyłaczania się do naszych projektów i zgłaszania własnych propozycji.

Internetowy Turniej Programów Walczących

Opis:

Coroczny konkurs na najlepszy algorytm grający w zadaną grę.

Celem zawodów jest umożliwienie licznej rzeszy, nie tylko początkujących, programistów porównania swoich umiejętności tworzenia programów dysponujących "sztuczną inteligencją".

Zawody polegają na napisaniu w ciągu kilkunastu dni programu grającego w pewną grę. Program powinien być napisany w wybranym języku programowania (Pascalu, C, C++, Javie lub OCamlu). Rozwiązania, czyli programy walczące, biorą udział w turnieju walcząc między sobą w pojedynkach. Kojarzenie par jest przeprowadzane "sprawiedliwie''. Zawody wygrywa ten uczestnik, którego program zdobędzie najwięcej punktów.

Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody!

WWW: http://itpw.mimuw.edu.pl
Forum organizacyjne: Forum
Faza: Przygotowania do kolejnej edycji konkursu rozpoczną się prawdopodobnie w czerwcu-lipcu 2010. Zapewne przydadzą nam się pomysły na ciekawe zadanie i pomoc organizacyjna (np. w poszukiwaniu sponsorów).
Koordynator: Paweł Parys

Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne

Opis:

Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne to coroczna impreza organizowana przez studentów UW pod patronatem Koła Pasjonatów Matematyki UW, Koła Naukowego Informatyków UW i Studenckiego Koła Fizyki UW, przeznaczona dla licealistów zainteresowanych matematyką, informatyką, fizyką lub astronomią.

Każdy uczestnik Warsztatów może wybrać kilka spośród kilkunastu propozycji kilkudniowych bloków zajęć. Zajęcia odbywają się w małych grupach i mają charakter warsztatowy. Obok wykładów bardzo istotna jest część praktyczna - rozwiązywanie zadań, pisanie programów. Wieczorami można uczestniczyć w "luźnych" wykładach i prezentacjach, niezwiązanych z żadnym blokiem zajęć, i poruszających różne ciekawe tematy z nauk ścisłych - lub samemu wygłosić taki wykład! A pozanaukowo - integracja, gry i zabawy; dla chętnych przeprowadzamy przyspieszony kurs brydża i go, bardziej zaawansowani gracze mogą spróbować swoich sił w turnieju, a każdy może zagrać w seta, rpg, planszówki, czy pośpiewać ogniskowe piosenki.

6. edycja WWW odbędzie się w dniach 19-29 sierpnia 2010 w Olsztynie.

plakat_www.pdf

WWW: http://warsztatywww.wikidot.com
Forum organizacyjne: Forum
Faza: Do 15 kwietnia trwa rekrutacja kadry. Jeśli masz pomysł na ciekawe warsztaty, trwające łącznie ok. 9h, daj nam znać!. Chętnie przyjmiemy też pomoc w rozgłaszaniu Warsztatów wśród zdolnych licealistów/bardzo zdolnych gimnazjalistów, oraz w zdobywaniu sponsorów.
Koordynator: Karolina Sołtys

Warsztaty informatyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Opis:

Pomoc w organizacji i koordynacja warsztatów Informatycznych Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci:

  • przygotowanie zadań kwalifikacyjnych,
  • sprawdzenie prac,
  • opracowanie tematu,
  • przeprowadzenie warsztatów

Warsztaty łączą część teoretyczną (wykładową) z praktyczną (programowanie) i trwają kilka dni. Odbywają się zazwyczaj pod koniec lutego. Prowadzimy te warsztaty już od wielu lat; zrealizowaliśmy m. in. następujące tematy:

  • kompresja (2006)
  • algorytmy grafowe (2008)
  • algorytmy aproksymacyjne (2010)

Czasami prowadzimy też warsztaty lub wygłaszamy wykłady na innych obozach funduszu.

WWW: http://www.fundusz.org
Forum organizacyjne:
Faza: Opracowywanie zadań kwalifikacyjnych na przyszłoroczne warsztaty rozpocznie się zapewne jesienią 2010, wtedy też wybierzemy temat. Potrzebni nam będą chętni do opracowywania i sprawdzania zadań kwalifikacyjnych, oraz wykładowcy i osoby koordynujące warsztaty na miejscu.
Koordynatorzy: Szymon Acedański, Marian Kędzierski

Seminarium studenckie "Teoria złożoności"

Opis:

W semestrze letnim 2010 chcemy uruchomić seminarium studenckie "Teoria złożoności", które będzie kontynuowane w latach kolejnych. Pomysł jest o tyle istotny, że na naszym wydziale przedmiot "Teoria złożoności" czy "Złożoność obliczeniowa" jest oferowany bardzo rzadko, a dziedzina ta jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej istotnych w informatyce teoretycznej. Na seminarium podzielimy się rozdziałami wybranej przez uczestników książki, które będziemy kolejno referować na cotygodniowych spotkaniach. Termin spotkań zostanie ustalony do 15 marca — jeszcze możesz nań wpłynąć (oddając swój głos na stronie seminarium)!

WWW: Strona seminarium
Forum organizacyjne: forum
Faza: Seminarium odbywa się regularnie w piątki o 14:15 w sali 5070.
Koordynator: Karolina Sołtys

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License