Erasmus

Wbrew obiegowej opinii, na Erasmusa naprawdę można jeździć nie tylko w celu degustacji lokalnych alkoholi w towarzystwie tubylców. Może to być również wspaniała okazja do rozwoju naukowego. Poniżej wpisujemy ciekawe naukowo miejsca, z którymi nasz wydział ma podpisaną umowę oraz dopisujemy nasze opinie o tych miejscach. Jeśli znaleźliście jakąś ciekawą uczelnię w Europie, napiszcie o niej w komentarzach, być może da się załatwić podpisanie z nią umowy.

Strona prof. Bojanowskiej, koordynatorki Erasmusa

Wspólny program magisterski MIMUW-u i Ecole Polytechnique (oraz kilku innych paryskich uczelni) z informatyki teoretycznej
Jak się dostać: Informacje organizacyjne dla ubiegających się o wyjazd
Język: francuski
Wymagania: 2 listy rekomendacyjne, rozmowa kwalifikacyjna, zaświadczenie o znajomości francuskiego
Długość wyjazdu: rok
Dlaczego warto: Przez pierwszy semestr uczęszcza się na ciekawe przedmioty (na pierwszy rzut oka — nieco bardziej zaawansowane niż u nas), przez drugi — uczestniczy w stażu badawczym (do wyboru ok. 150 tematów na różnych uczelniach francuskich)
Uwagi: W ramach wspólnego programu magisterskiego MIMUW-Ecole można wybrać również inne programy: bioinformatyczny i z inżynierii systemów

Erasmus w Saarland University
Jak się dostać: Informacje organizacyjne dla ubiegających się o wyjazd (uwaga, tego uniwersytetu nie ma na liście partnerskich uczelni, ale można tam wyjeżdżać)
Język: angielski/niemiecki (wg. strony angielski, ale p. Bojanowska twierdzi, że bywa różnie i należy znać niemiecki)
Wymagania: jak na inne Erasmusy (list rekomendacyjny, CV, list motywacyjny)
Długość wyjazdu: semestr
Dlaczego warto: Oferowane przedmioty nie są szczególnie atrakcyjne, ale przy uczelni znajduje się informatyczny oddział Instytutu Maxa Plancka, goszczący wybitnych naukowców i prowadzący intensywne badania m.in. z algorytmiki, bioinformatyki, baz danych, grafiki komputerowej i model-checkingu — być może jest możliwość włączania się w prowadzone tam badania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License